Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Rozmowy na każdy temat.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć mieszkanie przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Nabyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł działa należycie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz na tej stronie: https://topro.pl . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć różnego rodzaju czujki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:55

Dzień dobry. Obecnie systemy Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast problemem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez kłopotu zainstalować tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu alarmu: odsyłacz, który pokazuje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest umiejscowiona przeważnie na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Lekkie rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość