Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Rozmowy na każdy temat.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, poszukuje sprawdzonego wykonawcy, który para się montowaniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z okolic stolicy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni również, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego jakie znamy obecnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tej firmy z Warszawy - mają bardzo ciekawe realizacje. Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to akurat posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie widziałem iż są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:


Wróć do „Lekkie rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości